Радіус: Виключити
Радіус:
km Set radius for geolocation
Пошук

10 помилок водія початківця

10 помилок водія початківця

Недосвідченого водія видно «неозброєним оком». Щоб зрозуміти, що за кермом знаходиться новачок-автомобіліст, навіть не потрібно дивитися на, обклеєні табличками, скла з написами «чайник», із зображенням «туфельки», літери «У». Хоча дуже часто ці наклейки не допомагають водієві новачкові, а дуже часто і заважають йому. Ось спробуйте зняти букву “У” зі свого автомобіля, і побачите, що вам менше стали сигналити.

Водії з невеликим стажем водіння, часто роблять на дорозі непоправні помилки, які, в один момент, можуть їм дорого обійтися. Часом недбалість на трасі навіть призводить до псування засобу пересування, серйозних травм, летального результату.

Коли навчання в автошколі пройдено, отримано посвідчення водія, належить зануритися в світ автомобільного руху. Дуже складно стати водієм і не піддатися спокусі вседозволеності, не перейняти, від інших учасників дорожнього руху, шкідливі і дурні звички.

Типові помилки водія початківця

1. Недостатня уважність

Однією з найпоширеніших помилок, які робить початківець автомобіліст, є недостатня уважність то того, що відбувається на дорозі. Людина, сівши за кермо транспортного засобу, зосереджується виключно на процесі водіння і абсолютно не аналізує дорожню обстановку. Віна не помічає знаки, ігнорує події на дорозі і, не завжди вживає необхідних заходів на мокрій трасі. У перші кілька хвилин після дощу на поверхні води (на дорожньому полотні) з нафтопродуктів утворюється тонка, непомітна, слизька плівка з нафтопродуктів, яка може послужити причиною аварії.
Рекомендація: тільки почався дощ – знижуйте швидкість, починайте гальмувати заздалегідь до небезпеки.

2. Відволікається під час їзди

Непоодинокі випадки, коли починаючий водій, під час їзди, відволікається на відправку текстових повідомлень в соціальних мережах, на розмови по смартфону, спілкування з пасажирами, грою з дітьми, флірт з коханою людиною. Часто автомобіліст занадто голосно вмикає музику і не чує звукового сигналу іншого учасника дорожнього руху. Перераховані вище дії за кермом машини неприпустимі.
Рекомендація: сівши в автомобіль вимкніть телефон (режим “літак” або “безшумний“), проїдьте з пункту “А” в пункт “Б” потім включите телефон і передзвоніть тим, хто вам дзвонив. Під час їзди не відволікайтеся на сторонні речі. Відволіклися на 1 секунду в місті — автомобіль проїхав без вас мінімум 14 метрів.

3. Аналіз дорожньго покриття

Водіння передбачає аналіз асфальтного покриття, мінливої ​​дорожньої обстановки. Нерідко людина дивиться занадто в далину і не бачить вибоїни, сторонні предмети на смузі, які можуть спровокувати дорожньо-транспортна пригода.
Рекомендація: дивись далеко вперед, але переводи погляд і скануй поверхню, намагаючись заздалегідь не тільки побачити яму або люк, але і вибрати правильну траєкторію об’їзду

4. Огляд автомобіля

До помилок водія-новачка слід віднести відсутність правила проводити огляд свого автомобіля перед виїздом і вчасно обслуговувати свого “залізного коня”. Шофер повинен регулярно перевіряти тиск в шинах. Тим самим він не тільки підвищить безпеку пересування, але і знизить витрата палива. Також необхідно приділяти належну увагу розвал-сходження, зносу покришок, регулювання фар. Перед поїздкою рекомендується відрегулювати під себе ремені безпеки, рульову колонку, сидіння, дзеркала.
Рекомендація: перед кожною поїздкою перевіряйте шини. Сидіння, рульова колонка повинні бути налаштовані під вас, тоді це буде не тільки комфортно, але і безпечно.

5. Погане паркування

Ще одна помилка непрофесійного автомобіліста – погане паркування. Будь-який, поважаючий себе і оточуючих людей, водій повинен вміти паралельно паркуватися. Невмілі дії можуть привести до пошкодження шин об бордюр. Іноді, від небажаного контакту, страждає лакофарбове покриття машини, що знаходиться по сусідству.
Рекомендація: якщо у вас труднощі з парковками, потренуйтеся десь на закритому майданчику, подивившись ролики на ютубі, як правильно паркуватися. Ще краще, якщо ви знайдете інструктора, який вам за 1-2 години покаже основні нюанси по парковках.

6. Спонтанні дії

До помилок недосвідченого водія слід віднести необдумані, спонтанні дії на проїжджій смузі, недотримання швидкісного режиму, неделікатне, агресивне використання педалей.
Рекомендація: буде зрозумілий для інших водіїв, не роби різких рухів. Під час перешикування виконуй простий алгоритм: включи поворот, подивися дзеркало, зроби плавний маневр в сусідню смугу.

7. Преміальне паливо

Ще одна помилка новачка – невиправдане застосування преміального палива, яке з часом виливається в серйозну грошову суму. Слід враховувати той факт, що не для всіх сучасних авто даний вид пального необхідний. Багато машин прекрасно працюють і на звичайному паливі.
Рекомендація: читайте інструкцію до свого автомобіля і завжди використовуйте рідини, в тому числі і паливо, яке рекомендує завод-виготовлювач.

8. Траєкторія по середині смуги

Людині, яка не має достатній стаж водіння, не варто «притискатися» до узбіччя, нервово реагувати на зовнішні шуми, постійно сигналити, лихачити і перевищувати швидкість на дорозі.
Рекомендація: рухаючись в смузі, намагайтеся утримувати траєкторію по середині смуги, тоді ви не зачепите бордюр, але і не виїду на зустрічну смугу. Поважайте інших.

9. Гальмуйте плавно і заздалегідь

При пересуванні в негоду слід враховувати фактори – маленький коефіцієнт зчеплення шин з асфальтом, погіршення оглядовості і збільшений гальмівний шлях.
Рекомендація: перед світлофорами (перехрестями), пішохідними переходами гальмуєте плавно і заздалегідь.

10. Залишати речі в машині

Часто люди, нещодавно здали на права, створюють самі собі проблеми. Водії залишають всю документацію на машину (техпаспорт, страховку і т.д.) в бардачку і стають жертвами зловмисників. Також вони виявляються в неприємній ситуації в разі евакуації авто.
Рекомендація: закривайте автомобіль, по можливості забирайте важливі документи, цінності та гроші з автомобіля з собою.

Потрібно пам’ятати, що отримати права – ще не означає стати асом «за бубликом» машини. Уміння приходить не відразу. Воно відточується роками.