ТСОУ Блог

МВС хоче карати водіїв за літні шини взимку

В Україні можуть ввести покарання автомобілістам, які взимку їздять на літніх шинах. З такою ініціативою виступив заступник голови Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Білошицький нагадав про те, що в холодну пору року зимова гума забезпечує краще зчеплення з дорогою. Літня гума при температурі -7 градусів швидко втрачає свої властивості. Автомобіль з літньою гумою взимку ковзає і має збільшений дорожній шлях.

В цілому ж зимові покришки в холодну пору року забезпечують автомобілістам більше безпеки. Водії, які не пошкодували грошей на гуму для зими, рідше потрапляють в ДТП.

Зараз українські водії не зобов'язані перед зимою встановлювати відповідні шини. У законодавстві не передбачена ні адміністративна, ні, тим більше, кримінальна відповідальність за літні шини взимку. Є тільки вимога до якості покришок.

Білошицький вважає, що пора на законодавчому рівні зобов'язати українських водіїв «перевзуватися» перед настанням зими. Як приклад він навів деякі країни, де водіїв штрафують, якщо вони взимку їздять на літніх покришках.