ТСОУ Блог

Новини з Кабміну

22 вересня уряд внес декилька змін до порядку видачі посвідчень водія.


Увага! найголовніші зміни:

  • строк дії теоретичного іспиту збільшується з трьох місяців до двох років;
  • у посвідченні буде обов'язково вказуватися, якщо людина здавала іспит на машині з автоматичною коробкою передач,

Ну і ще багато інших цікавих змін. Читайте!


АПД от Владимир Черкас. Вскоре ожидаем обнародования трех ключевых изменений в порядке подготовки водителей:


1. Водії, які навчалися і / або здавали іспити в сервісному центрі на автомобілі з автоматичною КПП, отримають відповідну позначку в посвідченні водія. Якщо ж такої АКПП-водій попадеться поліцейському на автомобілі з механічною трансмісією - він буде особою, яка керує без прав на керування.

2. Термін між теоретичним і практичним іспитами в сервісному центрі збільшений на термін дії свідоцтва про закінчення автошколи. Раніше, здавши теоретичний іспит, його результати діяли три місяці і, якщо кандидат у водії за цей проміжок не здавав практичний блок іспиту, результат анулювався і теорію необхідно було здавати заново. Зараз же допустимий розрив складе 2 роки.

3. Законодавець, нарешті, через десятки років, відходить від совка і прибирає поняття "стаж керування". Це говорить про те, що при відкритті категорій або атестації фахівців автошкіл слід виходити з реальної картини і навичок управління, а не бюрократично збирати папірці про наявність транспортного засобу або ж шукати копію протертою до дірок довіреності, щоб нею можна було помахати і крикнути "30 років їжджу на цьому Москвичі, якого років 20 вже як немає ".


Наступним кроком змін до порядку підготовки водіїв є скасування першого етапу практичного блоку іспиту - сервісні центри відмовляться від іспитів на автодромі для більшості категорій. Вправи будуть виконуватися в умовах дорожнього руху. Правильно це чи ні обговоримо пізніше)


Пояснення до зміни від КабМіну


http://materialy.kmu.gov.ua/b47897ee/docs/92a758d3/Poyasnyuvalna_zapiska.pdf?fbclid=IwAR2lg63jCYHoSZH4OkFDu_pFAmwUkFy_rEO30afZSy8ydgppBz7r7TWEKsE