ТСОУ Блог

З 1 червня для вантажівок почнуть діяти нові правила

Для великогабаритного транспорту дорога буде закрита вдень, якщо спека досягне +28 градусів.

З 1 червня на дорогах вводяться нові правила для великогабаритного транспорту. Нововведення повинні допомогти зберегти якість автомобільних доріг загального користування.

Так, з початком червня в денний час, якщо температура повітря сягатиме +28 градусів, буде заборонено пересуватися дорогами вантажівкам з фактичною вагою понад 24 тонн і навантаженням на вісь понад 7 тонн.

Обіцяють, що на трасах будуть встановлені дорожні знаки та інформаційні щити, що попереджатимуть про обмеження.

Однак виключення зроблять для водіїв вантажівок, які перевозять небезпечні вантажі, що швидко псуються, тварин або птахів, або ж здійснюють перевезення, пов’язані з запобіганням чи ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій. У таких випадках вони можуть пересуватися по дорогах вдень попри спеку понад +28 градусів.

Для інших будуть організовані спеціальні майданчики для того, щоб зробити зупинку та перечекати до вечора. Їх організовують у смугах відводу автомобільних доріг і поблизу об’єктів дорожнього сервісу.

Де знаходиться найближче місце відстою буде повідомлено на спецпоказчику. Але можна просто під’єднатися до Google мапи або до TIR-паркінгу.

Контролювати дотримання цих сезонних правил будуть територіальні підрозділи Укртрансбезпеки та обласні підрозділи Національної поліції України.