ТСОУ Блог

Як не отримати штраф за брудні номери

Сума штрафів за забруднені номери була підвищена в п'ять разів. Тому зараз варто подбати щоб не отримати штраф за таке порушення.

При відсутності законних підстав для зупинки автомобіля інспектори часто використовують підставу "У вас брудні номерні знаки". До того ж розміри штрафів за такі порушення виросли уп'ятеро. Відповідно штрафувати стали частіше.

Що ж говорять правила. Водієві забороняється керувати транспортним засобом із забрудненим номерним знаком, який не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 метрів (2.9.в ПДР).

Навіть якщо на номерних знаках не читається хоча б один символ, є ймовірність накладення штрафу.

При цьому, якщо порушення вчинено вперше, то на водія передбачено накладення штрафу в розмірі 850 грн. (Ч. 6 ст. 121 КУпАП).

Якщо таке порушення було вчинене повторно протягом року, то водієві загрожує або штраф в розмірі 1 700. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу (ч. 7 ст. 121 КУпАП).

Однак важливою особливістю при накладенні даного штрафу є те, що номерний знак повинен не читатися саме з відстані 20 метрів.

Тобто підставою для накладення штрафу може бути тільки зроблене інспектором фото-, відеофіксація номерних знаків на відстані 20 метрів, на якій не буде видно ваших номерних знаків. Також повинні бути проведені відповідні заміри цієї відстані, а не "на око".

Тому після зупинки автомобіля рекомендуємо відразу усунути таке порушення, а саме протерти номерні знаки. Після цього, можна попросити інспектора надати для перегляду фото-, відеодокази, на яких зафіксовано здійснення руху автомобіля з нечитабельними на відстані 20 метрів номерними знаками.

Якщо ж інспектор не зафіксував такого правопорушення на відстані 20 метрів, то такий штраф є незаконним.