ТСОУ Блог

Ремені безпеки здатні зберегти життя 800 - 900 чоловік в рік

Тільки кожен четвертий водій в Україні пристібається за кермом, і якби до цього ставилися відповідальніше, кількість загиблих в результаті ДТП було б значно меншим.

Про це в ефірі Громадського радіо розповіла Олеся Холопік, директор Центру демократії і верховенства права, експерт дослідження "Рівень користування ременями безпеки серед водіїв у великих містах України в 2020 році".

"На сьогодні у нас прийняли величезний комплексний законопроект, який передбачає величезну кількість підвищення відповідальності. Самою топовою темою обговорення стало водіння в стані алкогольного сп'яніння, і я розумію, що це дійсно критична проблема в Україні, але хочу сказати, що, на жаль, в ДТП в Україні гинуть і травмуються ще й через іншого чинника, - це перевищення швидкості, про нього трошки менше говорять, але всі говорять ще менше про ремені безпеки, як засобі пасивної безпеки, яке найбільш ефективно в разі аварії може врятувати і зберегти життя водіїв і пасажирів. Я думаю, це пояснюється тим, що завжди тема управління авто п'яним була більш медійної ", - говорить експерт.

За її словами, якби в Україні "була ідеальна картинка" і все пристебували, це врятувало б багато життів: "За приблизними розрахунками, десь 800 - 900 чоловік могли б врятувати свої життя під час аварії. А так, у нас, на жаль, критична ситуація, тільки кожен четвертий водій пристібається ", - зазначила Олеся Холопік.

До речі, з 17 березня за керування транспортним засобом без непристебнутий ремінь безпеки або мотошлема діє новий штраф в 510 грн.