ТСОУ Блог

У Німеччині працюють над системою проти наїзду на велосипедистів

Continental і Deutsche Telekom працюють над системою, яка попереджає про аварії між транспортними засобами та велосипедистами або іншими вразливими учасниками дорожнього руху (мотоциклістами, скутеристами, пішоходами та іншими, хто пересувається на одно- або двоколісних легких транспортних засобах).

Спеціальна програма обчислює шляху руху автомобілів і легких транспортних засобів. Якщо за результатами обчислення шляху їх руху з великою часткою ймовірності одночасно перетинаються, система через смартфон в режимі реального часу попередить обох учасників дорожнього руху про небезпеку. Ця система вже успішно пройшла перші випробування.

"Особливо вразливих учасників дорожнього руху часто не помічають в транспортному потоці. Як наслідок - більше 80% аварій між пішоходами або велосипедистами і автомобілями закінчуються смертельно для вразливих учасників дорожнього руху. Завдяки роботі системи в режимі реального часу, ми своєчасно попереджаємо велосипедистів та інших про ймовірність зіткнення. Таким чином, ми зменшуємо серйозні аварії, травматизм і смертельні випадки на дорогах ", - говорить Карстен Міхельс, керівник відділу досліджень і перспективного розвитку компанії Continental.

"Дана система запобігання зіткнення - це своєрідний цифровий ангел-хранитель велосипедистів і мотоциклістів", - говорить Олівер Банс, відповідальний за підключення до мобільних систем компанії T-Systems. "Головним у цьому проекті є високий рівень підключення: близько 85 відсотків населення Європи користується смартфоном. Також на дорогах з'являється все більше автомобілів, підключених до мобільної мережі. Завдяки нашим комп'ютерним програмам ми забезпечуємо в мобільній мережі надзвичайно велику швидкість передачі інформації."

GPS, мобільний зв'язок і хмарні обчислення


Система попередження про зіткнення базується на супутниковому позиціонуванні (GPS), датчиках прискорення, мобільного зв'язку і "хмарних" обчисленнях. Автомобіль передає значення свого становища і прискорення в "хмара" за допомогою мобільного зв'язку. Така інформація також надходить в "хмара" і від смартфона велосипедиста і інших вразливих учасників руху на дорозі. Система обчислює шляху руху транспортних засобів протягом наступних п'яти секунд і, якщо зіткнення неминуче, надсилає попередження авто і на смартфон велосипедиста. Щоб ця інформація якомога швидше дійшла до обох учасників дорожнього руху, в мережу мобільного зв'язку найближчий до місця можливого зіткнення "хмарний" комп'ютер. Техніки називають це обчислювальними технологіями з поліпшеним доступом.

Партнери продовжують розробляти системи запобігання зіткнень для міжнародного використання в повсякденному житті і будуть представляти результати на Світовому Конгресі ITS, який пройде в Гамбурзі з 11 по 15 жовтня.