ТСОУ Блог

Які дороги стануть платними для водіїв вже із січня

Розмови про те, що в Україні побудують платні дороги, тривають не один рік. У вересні цього року Кабмін ухвалив законопроєкт про створення таких доріг, а нещодавно в ПДР з’явився новий знак — «платна дорога».


Уряд анонсув перший платний автобан, який планують почати будувати вже у 2022 році. Вузька і перезавантажена транспортом автотраса «Рівне — Броди — Львів — Краківець» — головна дорога до Європи. Саме її планують розвантажити і побудувати паралельно нову платну магістраль. Протяжність дороги має скласти близько 280 км, а час проходження маршруту зменшиться майже вдвічі.


Платні автошляхи — звична практика для країн Європи та США. Анонсована вартість проїзду в Україні дорогою не повинна перевищувати 2-3 гривні за один кілометр. Однак, частина водіїв сприйняли ідею скептично, і наголошують на обов’язковій безкоштовній альтернативі. За законодавством такою залишиться існуюча дорога «Київ — Чоп» та «Львів — Краковець».


У свою чергу автоексперти наголошують, що процеси будівництва автошляхів відбуваються непрозоро, а кошти розподіляються максимально неефективно. На усі заплановані та розгорнуті владою країни проєкти в межах «Великого будівництва», скоріше за все, може не вистачити бюджету.