ТСОУ Блог

Що означають написи на боковині шини?

Автомобільна шина - виріб настільки непроста, що для розшифровки написів на її боковинах потрібна спеціальна підготовка. Авто24 готовий допомогти з цим питанням.

Найпростіший соцопитування покаже, що єдиний напис, яку може пояснити кожен автомобіліст - це бренд виробника. А далі починається плутанина і невизначеність. Навіть цифри, що позначають розмір шини, не кожен водій може розтлумачити правильно. Тому почнемо, використовуючи приклади.


195/65 R15 - розмірність покришки, цифри зліва направо: ширина, висота профілю у відсотках від ширини, посадковий діаметр в дюймах. Буква R означає, що шина має радіальний тип каркаса, а не діагональний. У диагональном типі в цьому коді не буде ніяких букв. Якщо в кінці коду розмірності додана буква С, значить, це шина для легкого комерційного транспорту.

98н - індекс вантажопідйомності (98 означає, що допустиме навантаження на колесо 750 кг, а, наприклад, коду 82 відповідає допустиме навантаження 475 кг) і індекс швидкості (Н відповідає "максималка" 240 км / ч).

Max Load - максимальне навантаження. Цей напис іноді замінює вищенаведений цифровий індекс вантажопідйомності.

Max Pressure - максимальний тиск повітря для цієї шини.

Tubeless - беськамерная. Якщо цього напису немає, покришку можна використовувати тільки з камерою.


В асиметричних шинах у протектора різний малюнок внутрішньої і зовнішньої частин. Це впливає на відведення вологи і керованість при маневруванні

Outside - зовнішня сторона. На шинах з асиметричним малюнком протектора ця сторона повинна стояти назовні автомобіля. З внутрішньої сторони може бути написано Inside.

Rotation - напрямок обертання, вказане розташованої поруч стрілкою. Це обов'язкова напрямок обертання. Такий значок є тільки на шинах з направленим малюнком протектора, їх потрібно ставити на машину так, щоб колесо при русі вперед оберталося по стрілці.


M & S, MT, AT - особливий тип покриття, для якого призначена шина. M & S означає бруд і сніг, МТ (Mud Terrain) - "грязьова" гума, АТ (All Terrain) - позашляхова для всіх видів позашляхових покриттів. Якщо шина звичайна літня дорожня, жодної маркування з цієї групи не буде.

Сніжинка і три гірських піку - позначення зимових шин.


Зимову шину можна визначити по характерному протектору, а можна - по піктограмі зі сніжинкою і гірськими вершинами

Reinforced - посилена. Такий напис мають шини з каркасом підвищеної міцності.

SUV, 4x4 - призначення шини для кросоверів. У таких шинах міцніше каркас і плечова частина протектора.

1521 - дата випуску, де 16 - порядковий номер тижня (середина квітня), а 12 - рік (2012-й). Зазвичай цей код проставлений в невеликій овальній рамці.


Вважається, що гумова суміш шини зберігає свої якості протягом 5-6 років, хоча експлуатувати більш "вікові" шини не забороняється

Також на шинах часто вказують менш важливу для водія інформацію. Наприклад, кількість шарів каркаса і їх тип, код країни, в якій шина проходила європейську омологацию, відповідність американським стандартом DOT.

Рекомендація:
Якщо автомобіль для вас - всього лише засіб пересування, і вам не хочеться забивати голову таблицями маркувань та піктограмами, зробіть інакше. Купуйте шини там, де є консультант, якому можна довіритися - швидше за все це буде спеціалізований магазин. Як варіант - готуйтеся до покупки шин будинку, звіряючись з інтернет-довідниками і статтями на авторитетних сайтах. Якщо ви будете заздалегідь знати, яка модель колеса вам потрібна, маркування на боковині вам ні до чого (хіба що дата виробництва). Але для цього доведеться покластися на досвід автожурналистов або експертів з тестування шин.