ТСОУ Блог

Антилід для авто: як розморозити лобове скло

Одна з проблем, що ускладнює життя автомобіліста взимку – лід на лобовому склі. Очищення від нього вимагає часу, який ми сподіваємося економити щоранку, вибираючи як транспорт власний автомобіль. Як прискорити розморожування скла?

Саме зледенілі вікна бувають причиною того, що власник залишає машину на парковці та поспішає на автобусну зупинку – видаляти лід буде довше. Адже є певні прийоми, які прискорюють очищення скла.


Товстий шар льоду краще не руйнувати, а відокремлювати від скла фрагментами. Але для цього потрібно, щоби скло добре прогрілося. Як варіант – використовувати рідину-антилед

Насамперед, треба знати, що автовиробники передбачили ймовірність зледеніння, і штатний спосіб розморожування є в кожному автомобілі – це інтенсивне обдування лобового скла теплим повітрям від обігрівача. Але для цього двигун повинен бути прогрітим до робочої температури, та й при гарячому двигуні часу на відтавання потрібно чимало.

Максимально ефективний засіб для розморожування лобового скла - вбудований в нього електропідігрів. Він починає плавити лід уже за дві-три хвилини. Причому чекати, поки весь шар льоду розплавиться повністю, не треба - майже відразу кірка льоду відклеюється від скла, і її досить просто підчепити скребком або зрушити зі скла. Але опція електропідігріву є далеко не на всіх автомобілях.


Вбудований у лобове скло електропідігрів – найефективніший засіб розморозити скло. Але ця опція доступна не в кожній моделі

Більшість водіїв сміливо починають дряпати лід скребками, але в чистому вигляді цей метод не назвеш найкращим: це довго, для багатьох фізично нелегко, а також - загрожує пошкодження скла. Мікроподряпини, які пластиковий скребок залишає на склі, особливо заважають огляду вночі, коли утворюють гала навколо кожного джерела світла за вікном. Тому покладатися лише на скребок не можна.

Антилід


Загальнодоступний засіб - антилід, рідкий розморожувач з розпилювачем. При цьому дуже важливо знати, як правильно його використовувати. Але спочатку радимо розібратися з типами зледеніння скла автомобіля. Отже, ви підходите до машини і бачите, що лобове скло, м'яко кажучи, непрозоре.


Для водіїв, чия машина взимку "живе" на вулиці, рідина-антилід має бути частиною обов'язкової комплектації

Іній. За певних погодних умов машина разом із вікнами може покриватися тонким шаром паморозі. Вона швидко розтане, якщо трохи прогріти салон штатним обігрівачем. Прискорити справу може рідкий антилід – через розпилювач його треба нанести на скло.
Сніг рихлий. Свіжий сніг може просто лежати на склі – його треба одразу, ще з холодного скла змісти щіткою.
Сніг із льодом. Коли сніг падає на тепле скло, він перетворюється на кригу, тому після змітання снігу може відкритися шар льоду. Боротися з ним треба так само, як і з тотальним заледенінням.
Ожеледиця. Дощ або туман за мінусової температури покривають машину суцільним шаром льоду. Позбуватися його шляхом прогріву скла обігрівачем, пасивно чекаючи осторонь, дуже довго. Для прискорення можна застосувати той самий антилід.


Ізморозь зі скла можна легко прибирає рідину-антилід з розпилювачем

Антилід: як розморозити скло


Щоб швидше прибрати лід зі скла автомобіля, треба паралельно з роботою обігрівача застосувати рідину-розморожувач. Але просто лити її на товстий шар льоду особливого сенсу немає.

Перший спосіб – зрошувати рідиною лід знизу скла, там, де обігрівач насамперед плавить лід. Так, поступово просуваючись вгору разом із розширенням чистої зони, можна прискорити розморожування лобового скла.

Другий спосіб ефективніший при товстому – близько 1,0 – 3,0 мм – шарі льоду. Вгорі лобового скла треба розчистити горизонтальну щілину глибиною до самого скла, і в неї заливати препарат-розморожувач. Підтікаючи під шар льоду, антилід "відклеює" його від скла - і водієві залишається тільки зрушити його вбік і прибрати геть.


Видаляти лід скребком дуже небажано, адже на склі залишається на перший погляд непомітна сітка мікродрапин.

Крім того, рідину-антилід можна використовувати для розморожування двірників та для профілактики їх обмерзання. Але це тема окремої розмови, до якої ми невдовзі повернемося.

РЕКОМЕНДАЦІЯ:

У відчайдушних спробах очистити скло не нашкодьте автомобілю: буває, що в запалі боротьби за видимість водії здирають лід і сніг із лобового скла чим завгодно і залишають на ньому подряпини. Згодом, особливо в темний час доби, вони даватимуться знати, затуляючи огляд широкими кругами навколо кожного джерела світла попереду. Тому завжди майте витримку та скребок з м'яким гумовим лезом на робочій частині. А твердим голим пластиком очищати лобове скло небажано.