ТСОУ Блог

Позбавлення прав на 20 років і суворіші терміни у в'язниці: Рада хоче посилити покарання за ДТП

В Україні можуть посилити відповідальність за порушення правил дорожнього руху Члени Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності провели виїзне засідання у Харкові, на якому вирішили рекомендувати парламенту розглянути 4 відповідні законопроекти.

Під час виїзного засідання генеральний прокурор Ірина Венедікова наголосила, що Харків є лідером за кількістю ДТП. Тому питання посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху є актуальним.

Які зміни пропонує Комітет


Комітет пропонує розглянути Раді одразу 4 проекти, які передбачають посилення покарання за ДТП.

Згідно з першим законопроектом, за ДТП, яке спричинило загибель людини, пропонують карати тюремним ув'язненням терміном від 5 до 8 років, замість від 3 до 8. Якщо через аварію загинуло кілька людей, то покарання з 5 до 10 років можуть збільшити до 8 12 років. Ці зміни ініціювала позафракційний нардеп Юлія Світлична.

Статтю про порушення правил дорожнього руху пропонують доповнити ще двома частинами, які стосуються ДТП, які трапилися через перевищення встановленої швидкості у населених пунктах. Авторами цього законопроекту стали "слуги" Михайло Дірдан та Галина Михайлюк.

Які покарання передбачає законопроект


  • за перевищення швидкості у населених пунктах, що спричинило травми середньої тяжкості, винуватцю аварії пропонують призначати покарання до 5 років ув'язнення із забороною керувати транспортними засобами строком на 3 роки;
  • таке ж порушення, що спричинило тяжкі тілесні ушкодження або загибель, пропонують карати тюремним ув'язненням від 8 до 12 років із забороною керувати транспортом строком від 5 до 7 років;
  • за перевищення встановленої дозволеної швидкості у населених пунктах у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, що спричинило травми середньої тяжкості, пропонують карати на 7 років із забороною керувати транспортом на такий самий термін. Якщо ж наслідком таких порушень стали тяжкі ушкодження чи смерть, то пропонують покарання у вигляді 8–15 років ув'язнення із забороною керувати транспортом до 10 років.

20 років заборони управління


У третьому законопроекті нардеп від "Слуги народу" Сергій Іонушас та позафракційна Юлія Світлична пропонують внести поправки до закону про очищення влади та додати як можливе покарання у вигляді заборони керувати транспортним засобом на строк до 20 років.

Крім того, народні депутати пропонують також низку змін до статті про порушення правил дорожнього руху:

  • за скоєння ДТП, внаслідок якого загинули кілька людей, пропонують карати ув'язненням строком від 6 до 12 років з позбавленням права керувати транспортом від 6 до 15 років. У разі скоєння повторного злочину – від 8 до 12 років ув'язнення та 20 років заборони на водіння;
  • якщо водій на момент скоєння смертельної аварії був у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських засобів, що знижують швидкість реакції, то в такому разі пропонують призначати покарання у вигляді від 8 до 10 років ув'язнення з позбавленням права на водіння від 10 до 15 років ;
  • якщо за тих же обставин у ДТП загинули кілька осіб, то покарання пропонується призначати у вигляді від 8 до 12 років ув'язнення та забороною на керування строком від 15 до 20 років. У разі вчинення такого злочину повторно, висновок може бути строком від 12 до 15 років ув'язнення із забороною на керування транспортними засобами до 20 років.
  • для тих, хто допустив до керування транспортним засобом людини у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, також пропонують запровадити кримінальну відповідальність

У четвертому законопроекті Юлія Світлична ініціювала поправки, що передбачають можливість довічного позбавлення права на керування транспортними засобами до закону про очищення влади та статтю адміністративного кодексу про позбавлення спеціального права.