ТСОУ Блог

На дорогах України заборонили вимірювати швидкість автомобілів

Другий апеляційний адміністративний суд виніс ухвалу, якою заборонив співробітникам поліції вимірювати швидкість автомобілів на дорозі за допомогою радара TruCam, тримаючи пристрій в руках.

Таке рішення було винесено у справі №554 / тисячу дев'ятсот сорок шість / 21, в якому водій оскаржив штраф за перевищення швидкісного режиму зафіксований патрульними поліцейськими за допомогою радара TruCam. Автомобіліста обурив той факт, що офіцер тримав радар в руці на момент фіксації порушення. Обвинувачений вирішив довести свою правоту в суді будучи абсолютно впевненим, що радар повинен бути встановлений на стаціонарному об'єкті.

Суд взяв до уваги статтю 40 Закону «Про Національну поліції», в якій вказано, що «поліція для забезпечення громадської безпеки та порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати / розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку ... ».

Як з'ясувалося, прилади використовуються для вимірювання швидкості руху транспортних засобів можуть бути тільки закріплені стаціонарно. Причиною тому є висока ймовірність похибки в отриманих даних.

Суд визнав правоту автомобіліста і скасував виписаний штраф.