ТСОУ Блог

5 головних водійських помилок

Неуважність - це не одне слово, а набір різних дій.

Найнебезпечніша її форма - це неуважність до своїх думок і бажань. Якщо їх ігнорувати, то критичні ситуації і ДТП довго чекати себе не змусять.

Вважати, що вам хтось щось повинен на дорозі


Наприклад, побачити вас, зрозуміти наміри, пропустити, попередити.

Завжди треба думати за себе і за того хлопця. Інший водій може бути не того рівня майстерності, усвідомленості, він може бути під дією сильних емоцій, алкоголю або щось гірше. Загалом, не покладайтеся на дорозі ні на кого, крім себе. Якби все дотримувалися правил дорожнього руху, то не було б навколо так багато аварій.

Спостерігати Наплювати на способи спілкування і взаємодії з оточуючими і на те, що їм потрібен час для реакції.


Згадайте, як вам неприємно, коли хтось гальмує перед вами в останній момент або перебудовується без поворотника. Згадали? Так ось самі так ніколи не робіть. Це не тільки заради інших, але перш за все, заради вас - своїми випереджаючими діями ви даєте оточуючим більше часу для реакції і для розпізнання ваших намірів.

Спостерігати автоматично, без розуміння, що потрібно бачити і куди для цього треба дивитися.


В цей час нестися в роздуми про сторонні речі і не бути присутнім на дорозі в режимі реального часу.

Мозок не одноканален, як люблять стверджувати деякі фахівці. Каналів сприйняття він обробляє багато в одну одиницю часу. Але діяльність може здійснювати тільки одну. Наприклад, або спостерігати за навколишнім оточенням, або розмовляти по телефону, або думати про сторонні речі. Все інше буде йти фоном без активного втручання свідомості і в цьому вся небезпека.

Спробуйте собі уявити собі кардіохірурга або ювеліра, які попутно зі своєю роботою роблять купу інших речей і це їм абсолютно не заважає.

Діяти емоційно і не використовувати свідомість в спостереженні і прийнятті рішень.


Емоції не найкращий порадник. Переважна більшість ув'язнених у в'язницях сидять саме через те, що в якийсь момент життя просто не змогли стримати їх. Прийшла емоція - не поспішайте за нею.

Глибокий вдих, довгий видих - найкраща реакція на це. Подивіться на цю емоцію з боку і просто виженете її геть від себе. Після цього вам відкриється багато нових варіантів для дії, про які ви, хвилину назад, і подумати не могли.

Діяти, тому що «мене так навчили», «я так звик».

Чи не вчитися після автошколи нічому і ніколи. Чи не розвивати свої навички спостереження, управління, взаємодії і усвідомленості. Це, можливо, найстрашніша помилка. Просто уявіть, ви закінчили школу і нічому більше ніколи не вчилися. Це приблизно те ж саме.