ТСОУ Блог

В Україні змінять правила видачі номерів авто - ціни можуть злетіти в рази

Кабмін ініціював законопроект про внесення змін до Закону "Про дорожній рух", яким в разі прийняття його Верховною Радою буде змінена система розподілу номерних знаків для автомобілів: витрати за держномери для автомобілів перекладуть на водіїв.

На засіданні уряду підтримали і передали в парламент проект закону, який дозволить МВС заощадити на номерних знаках 1,5 млн гривень. Так, планується, що порядок виготовлення номерних знаків для транспортних засобів віднесуть до компетенції Кабміну, що звільнить МВС від необхідності закуповувати номерні знаки і видавати їх автовласникам.

Так, Сервісні центри МВС будуть уповноважені тільки закріплювати номерні знаки за автомобілями, які реєструють. Автовласники будуть зобов'язані замовляти держномери самостійно у підприємств, які їх виготовляють. Єдиною вимогою для цього є відповідність номерів державним стандартам.

МВС в пояснювальній записці до законопроекту зазначає, що економія від такого рішення через відмову від постійних відряджень співробітників МВС складе близько 1,5 млн грн.

Як буде регулюватися вартість номерних знаків, які будуть виробляти підприємці, невідомо. Також немає інформації про те, хто отримає право проводити держномери і як буде проводитися відбір претендентів на ці роботи.

Зараз в Україні, за інформацією МВС, вартість номерних знаків для автовласників обходиться дешевше, ніж їх собівартість для держави. Тому в разі прийняття даного законопроекту, вартість номерних знаків для власників автомобілів збільшиться.