ТСОУ Блог

У Києві почали штрафувати за парковку в дворах

Інспекція з паркування провела рейд і оштрафувала власників автомобілів, припаркованих у дворах житлових будинків не на асфальті.

За те, що організованих місць для паркування біля житлових будинків не вистачає, а місцева влада цим питанням не займаються, їх жителі паркують автомобілі на грунті. Що не є порушенням. Однак інспекція з паркування не відрізняється грунтове покриття від газону і виписує власникам таких автомобілів штрафи.

Відповідно до підпункту е пункту 15.10 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, зі змінами та доповненнями, стоянка транспортних засобів на газонах забороняється.

Згідно з правилами дорожнього руху газон - це ділянка однорідної території з дерновим покровом, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дернообразующіх трав (переважно багаторічних злаків) або дернованія.

Звичайно, подібні штрафи незаконні і їх потрібно оскаржити в суді. Однак це непроста процедура і швидше за все більшість автовласників вирішить, що дешевше такий штраф заплатити. Але від цього проблема з наявністю місць для паркування не вирішиться, а ймовірність отримати такий штраф ще раз значно зросте.