ТСОУ Блог

Як охолодити салон машини в спеку без кондиціонера

Коли температура повітря перевищує 30 градусів, в сонячні дні в гарячій машині може бути до 50 градусів тепла. Як пережити таку спеку в машині без кондиціонера?

Для тих, хто вже звик до кондиціонера в автомобілі, подорож на машині без цього пристрою стане величезною проблемою. Але є і група водіїв, які в принципі не використовують кондиціонер, щоб краще переносити спеку зовні автомобіля. І тим і іншим буде корисна наша інформація.

Якщо вам вимушено потрібно паркуватися на сонці, встановіть машину так, щоб сонце світило ззаду

Дуже важливо - то, як автомобіль виставлено на сонці, може бути значним і привести до відчутної температурі в автомобілі. Найбільша різниця відчувається, коли ви сідаєте в машину через кілька годин після того, як сонце починає нагрівати авто.
Після ночі ваш автомобіль охолоне, і буде потрібно час, щоб повністю його прогріти. Якщо сонце падає на автомобіль ззаду, він нагріває дах, полку багажного відділення і в деякій мірі бічні сторони дверей (тому, що майже в кожному автомобілі бічні вікна нахилені, а дах вже, ніж шасі автомобіля).
В оптимістичному випадку сидіння водія і приладова панель можуть навіть повністю залишатися в тіні. А це означає, що вони не будуть нагріватися, як розпечена піч.

Намагайтеся завжди паркуватися в тіні

Парковка назад до сонця - це спосіб парковки, де немає тіні. Але якщо є мінімальна можливість припаркуватися в тіні, спробуйте це зробити. Навіть коли зупинка буде короткою.
Хоча автомобіль, залишений в жаркий день в тіні, має таку ж температуру всередині як і навколишнє середовище, то на сонці температура в автомобілі може досягати 50 градусів за Цельсієм. І навіть коли на вулиці 25 градусів. Простіше кажучи, потужність нагріву сонячних променів величезна, а нагріте повітря, укладений в кабіні, діє як термос.

Паркуйтеся так, щоб ви залишалися в тіні якомога довше

Але одна тінь - ще не успіх. Часто буває так, що ви залишаєте машину в тіні, і через кілька годин ви повертаєтеся, а вона стоїть на тому ж місці, але на сонці. Якщо ви паркуетесь десь вперше, оцінити шлях тіні непросто. Але на житлових вулицях або стоянках, які ви вже добре знаєте, ви можете передбачити, яким шляхом піде тінь. Звичайно, було б ідеально, якби вона покривала ваш автомобіль весь день, але таке місце для паркування - виняткова рідкість.
Якщо ви поставите автомобіль на кордоні тіні, тобто навіть на сонці, але знаєте, що через кілька годин ця тінь переміститься до машини, це буде набагато краще, ніж парковка в тіні, яка «втече», і вам доведеться сісти в машину, що стоїть вже на повному сонці.

Використовуйте захисний екран з алюмінієвою фольгою

Нагріта на сонці приладова панель автомобіля є потужним джерелом тепла. Вона часто так сильно нагрівається, що обпалює ваші руки. Така «піч» зігріває водія за допомогою теплового випромінювання. Це працює як вугілля від багаття, що горить перед обличчям. На щастя, є дешевий і простий спосіб - картонний килимок, облицьований алюмінієвою фольгою, що відображає сонячні промені. Якщо у вас його ще немає, інвестуйте в таке рішення, це не дорого, але досить ефективно.

Використовуйте захисні екрани (жалюзі, шторки) для бічних вікон

Так, це виглядає досить забавно і зазвичай використовується для захисту дітей перевозяться на задньому дивані в автомобільних кріслах від сонця. Але це не означає, що не можна використовувати просту прозору шторку з присосками на склі для водійських дверей.
Коли на вашу машину світить сонце, ця шторка може значно зменшити нагрів сидіння. Вона сама розігріється, але, по-перше, її теплова потужність незначна, тому легко і швидко охолоне, а по-друге, ви можете кинути її в багажник перед поїздкою.

Провітрюйте автомобіль перед поїздкою

Ефективність вентиляції буде найбільшою, коли дме навіть слабкий вітер. Відкрийте всі двері, перш ніж сісти в гарячу машину. Якщо це хетчбек, ліфтбек або універсал, також відкрийте двері багажного відділення. Таким чином, ви видалите дуже гаряче повітря з кабіни і впустіть повітря зовні. Це не відразу змусить вас відчути значну різницю, тому що всі елементи салону будуть випромінювати тепло, але, безумовно, буде значно більш ефективним, ніж виїздом на дорогу без провітрювання.

Обов'язково вкажіть рециркуляцію повітря (паркан зовні)

Це, мабуть, найважливіше дію, яке може допомогти при початковому охолодженні салону. В автомобілі з кондиціонером або без нього повністю блокується обмін повітря в салоні. Йдеться про закриту циркуляції повітря. В автомобілі без кондиціонера не відключайте забір повітря з вулиці ні за яких обставин. Якщо ви не дотримуєтесь за смердючим вантажівкою або фургоном з дизельним двигуном. Спробуйте обігнати такий автомобіль, щоб знову включити подачу повітря зовні.
Включення рециркуляції повітря в кабіні в жаркий день має два ефекту. Перш за все, це зробить його прохолодніше. По-друге, це збільшує концентрацію кисню в салоні. І ще одне зауваження - якщо ви помітили, що після перемикання циркуляції повітря з закритого у відкрите, дме значно слабкіше, то варто замінити фільтр салону.

Дайте вентиляційній системі охолонути перед поїздкою

Наступна річ - система вентиляції. Її повітроводи також сильно нагріваються, і з цієї причини після включення подачі повітря навіть перші кілька хвилин залишиться гаряче повітря.
Тому перед початком руху при відкритих дверях дайте вентилятору охолодити вентиляційні канали - почекайте, поки тепло не перестане витікати з вентиляційних отворів.

Правильно використовуйте вентиляційні отвори салону

Це найбільш ефективний спосіб зниження температури, що відчувається в кабіні вашого автомобіля - регулювання бічних і центральних вентиляційних отворів в кабіні. Регулюючи подачу гарячого зовнішнього повітря до скла, ви втрачаєте частину потужності повітродувки, тому що тоді бічні і центральні вентиляційні отвори будуть дути менше. Те ж саме відноситься і до повітряного потоку в просторі для ніг - якщо ви хочете, щоб він був холоднішим, вимкніть подачу повітря до скла і в ноги. Центральні і бічні вентиляційні отвори найбільш ефективно викликають рух повітря в салоні.

Привідкрити переднє і заднє бокове скло

Це дуже хороший метод. Якщо ви злегка відкриєте переднє і заднє бокове скло з боку водія, повітря потрапить в кабіну через відкрите вікно. При змішуванні з теплом в салоні, зазор в задньому склі відсмоктує це повітря, посилюючи повітрообмін і охолоджуючий ефект. Це дійсно відмінний спосіб, і найголовніше, він не викликає протягів в салоні.

Використовуйте сонцезахисні козирки

Це банально - чому ми про це пишемо? Для цього є нестандартне пояснення. Ви зазвичай опускаєте свої сонцезахисні козирки, тільки коли сонце світить в очі.
З цього моменту починайте використовувати їх, щоб розширити тінь від даху автомобіля, і це також буде трохи рятувати від нагрівання салону автомобіля.

При зупинці на маршруті уникайте тривалого перебування в приміщенні з кондиціонерами

Це незвичайний, але дуже хороший рада. Ви керуєте гарячу машину і якось терпите її. Зупинки в лісі - теж. Але коли ви зупиняєтеся на заправці або в ресторані і протягом півгодини заходите в кімнату з кондиціонером, повернення до машини без кондиціонера буде справжньою проблемою.
Візьміть блюдо на винос і їжте на вулиці. Ми знаємо, що дуже приємно довше перебувати в кімнаті з кондиціонером, але повірте, що без цього ваш організм буде краще переносити подорож.

І це все. Як бачите, це дуже прості речі. Але якщо ви застосуєте їх все, є ймовірність, що ви будете краще переносити автомобільну подорож в спеку.

І пам'ятайте: ніколи не залишайте людей або тварин в закритій машині на сонці. Ніколи !!!