ТСОУ Блог

Як роз'їхатися на вузькій дорозі або у дворі?

Іноді типова дворова ситуація з роз'їздом у вузькому місці завершується криміналом і викликом "швидкої". А як має бути насправді, якщо припустити, щоб обидва водії - нормальні люди?

На жаль, будь-яких ситуацій в ПДР передбачити неможливо, і на дорозі трапляються ситуації або не передбачені Правилами, або такі, що по тим Правил їх вирішити неможливо. Картина, коли два авто зустрічаються в довгому вузькому проїзді ніс до носа, добре відома жителям багатоповерхівок, двори яких закупорені запарковаться транспортом, а також, наприклад, водіям таксі.


У вузьких проїздах іноді доводиться керуватися не тільки ПДР, а й здоровим глуздом.

Пункт 26 Правил дорожнього руху України, який регулює рух у житловій та пішохідній зонах, нічого не говорить про пріоритети, які діють в таких ситуаціях. Тому питання, хто кого повинен пропустити, тут часто-густо перетворюється в протистояння - хто крутіший і хто кого більше налякає. Тим часом, є звичайна логіка і загальноприйняті норми поведінки людини в суспільстві, які можуть замінити прогалини в ПДД.

Ми пропонуємо кілька правил, дотримання яких обома сторонами "протистояння" допоможе швидко і красиво розрулити ситуацію.

  • Намагайтеся вирішити проблему без затримки і роз'їхатися швидше, поки вас не почали підпирати ззаду інші машини. Коли з обох сторін збереться по кілька автомобілів, ситуація перетвориться в справжню проблему;
  • Зупинитися і здати назад буде логічніше того, у кого ззаду більше місця для маневру або є поруч кишеню, де можна "сховатися" для пропуску зустрічної машини;


У таких ситуаціях логічніше здавати назад тому, у кого позаду більше місця

  • Не варто змушувати задкувати того, кому доведеться виїжджати задом на вулицю, де рухається інший транспорт - навіть якщо це буде коротшим маршрутом, ніж у вас;
  • Буває, що одна з машин навідріз відмовляється здавати вузьким проїздом назад по тій причині, що її водій (водійка) ... не вміє цього робити! Врахуйте, що сьогодні на дорогах багато водіїв, які не мають навичок їзди заднім ходом в тісноті (чому так буває - тема окремої розмови). Тому не змушуйте їх наражати на небезпеку запарковані авто ні в чому не винних жителів двору.
  • Не варто переносити на українські дороги прогресивні ідеї гендерної рівності - будьте джентльменом, і в складній ситуації дайте дорогу машині, якою управляє жінка;
  • Можливо, ваш автомобіль має камеру заднього виду і / або хороший парктроник, а зустрічний Lanos - немає. Тому скористайтеся технологічними перевагами вашого авто і пропустіть співвітчизника на бюджетній машині, адже вам здавати заднім ходом "по приладах" буде простіше, ніж йому.
  • Серед водіїв потужних позашляховиків прийнято давати дорогу дрібним машинкам, заїжджаючи на бордюр або іншу перешкоду. До речі, це хороша можливість продемонструвати оточуючим позашляхові здібності вашої машини.

Знаки, які зроблять зустрічний роз'їзд простіше


  • Водій, який хоче дати дорогу зустрічній машині, може подати сигнал - кілька разів коротко моргнути фарами.
  • Якщо ви вирішили рухатися через вузьке місце першим, подайте зустрічному водієві відповідний знак довгим сигналом фарами, щоб він почекав вас на в'їзді в "коридор".
  • Після роз'їзду не забудьте подякувати піднятою долонею, аварійкою або фарами того, хто пропустив вас, почекавши або здавши назад.


У дворах, які співвласники будинку оголосили вільними від авто, проблеми зустрічного роз'їзду давно забуті.

Рекомендація: 

Майте на увазі думку психологів: досконале вами добру справу відкладається в свідомості як позитив, а образа, завдана комусь вами, рано чи пізно відгукнеться негативом, який разом з іншими подібними випадками руйнує психіку. Тому коли дуже хочеться показати, що ти сильніший і могутніший, ніж інший учасник дорожнього руху, покажіть це через ваш великодушний вчинок - дайте дорогу іншому. Це набагато приємніше, ніж отримати радість від "перемоги" над своїм співвітчизником в дворовому проїзді.