ТСОУ Блог

У водіїв, які не сплачують штрафи, відбиратимуть автомобілі

У водіїв-боржників, які значно перевищують швидкісний режим у містах, відбиратимуть автомобілі. Про це повідомив заступник Міністра юстиції Андрій Гайченко.

Тригером до радикальної позиції Мінюсту у справах щодо боржників, які не сплачують штрафи за порушення ПДР через значне перевищення швидкості, стали резонансні ДТП в Харкові, де за попередніми даними Нацполіції швидкість автівок порушників перевищувала позначку у 180 км/год. Тому, за словами чиновника, не випадково саме з Харкова розпочнеться ця ініціатива, потім її реалізують в столиці, а згодом і по всій Україні.

«Колеги з МВС систематизували певну інформацію щодо порушників, які перевищують швидкість на значні цифри (йдеться саме про стиль їзди в містах, не на автошляхах). Як і прогнозувалось, такими порушниками є одні й ті ж самі люди. В Мінюсті вирішили долучитись до наведення порядку на дорогах, оскільки, як виявилось, любителі швидкої їзди водночас не дуже полюбляють сплачувати штрафи за такі порушення», – розповів Андрій Гайченко.

В Мінюсті також повідомили, що наразі будуть «відпрацьовувати стягнення заборгованості за перевищення швидкості на значні цифри. Поки що умовною «цифрою реагування» обрано перевищення швидкості у 150 км\годину».

«Якщо людина дозволяє собі їздити по місту з такою швидкістю, то вона має за це відповідати. Особливо за умови, якщо вона не тільки порушує швидкісний режим, але й не сплачує штрафи по таким перевищенням. Виконавча служба від сьогоднішнього дня за наявності законних підстав буде ініціювати та проводити спільно з працівниками МВС вилучення за борги автомобілів таких «швидкісних» порушників. Водії такою манерою пересування піддають небезпеці звичайних громадян. Я згоден з тими колегами, які вважають, що ті, хто пересуваються по місту на швидкості 150+, не тільки є потенційними вбивцями, але й певною мірою негідниками, які нехтують правилами дорожнього руху», – зазначив Гайченко.

Ще раз наголосимо, що йдеться не про вилучення всіх автівок, власники яких «гасають містом», а виключно про вилучення машин, власники яких мають несплачені штрафи. Після сплати всіх платежів, вони зможуть забрати свій автомобіль зі штрафмайданчику.