ТСОУ Блог

Вчителів навчать принципам роботи дистанційної освіти

Міністерство освіти і науки разом зі своїми партнерами розробляють онлайн-курс для педагогічних та науково-педагогічних кадрів з дистанційного і змішаного навчання.

Про це розповіла заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час брифінгу "Освітня система в умовах пандемії: Що думають українці про якість освіти, дистанційне навчання, ЗНО і які вимоги висувають міністерству" 29 липня.

"Я хочу сказати про те, що ми готуємося до першого вересня. Міністерство освіти розробляє спільно зі своїми партнерами - EdEra, нашим українсько-швейцарським проектом" Децентралізація в освіті "- є можливість запустити онлайн-курс для вчителів про дистанційне і змішаному навчанні. Зараз проходять зйомки модулів. Цей курс буде розрахований як для вчителів і викладачів закладів професійної освіти, так і для науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів ", - зазначила Мандзій.

Чиновниця додала, що курс буде розміщений на порталі EdEra.

За її словами, курс повинен оновити в пам'яті і відпрацювати навички педагогів, пов'язані з використанням технологій дистанційного та змішаного навчання.

"Тобто найближчим часом, коли ми закінчимо зйомки, відбудеться велика інформаційна кампанія щодо можливості власне проходження цього курсу усіма педагогічними та науково-педагогічними працівниками в Україні", - зазначила заступник міністра.

Вона додала, що якщо у педагога немає можливості пройти курс будинку, він зможе це зробити зі школи.

"Практично у нас залишилося в Україні лише 74 школи, де відсутня інтернет. Решта школи оснащені інтернетом, в них точно є комп'ютерні класи, де з будь-якого комп'ютера можна пройти цей онлайн-курс", - запевнила Мандзій.

Вона підкреслила, що про можливість пройти зазначений курс проінформовані всі органи управління освітою, а також всі директори шкіл.

"Переконана в тому, що, власне, в перший період карантину, який у нас був з березня по травень, вчителі оволоділи новими навичками, і це я вважаю досягненням нашого співтовариства по використанню нових технологій. Так, безперечно, було по-різному, але спільно, разом, я думаю, що все у нас буде добре ", - зазначила чиновниця.