ТСОУ Блог

У Верховній Раді пропонують обкласти більше автовласників податком на розкіш

Норми "податку на розкіш" пропонують розширити, включивши в бази автомобілі молодше п'яти років, які коштують більше 40 тис. Доларів.

Зараз "податок на розкіш" платять власники авто до п'яти років, середня ринкова вартість яких становить більше 375 розмірів мінімальної заробітної плати (2,3 млн. Грн.).

Новим законопроектом пропонується зробити об'єктом оподаткування легкові автомобілі, з року випуску яких пройшло не більше п'яти років і середня ринкова вартість яких становить більше 200 розмірів мінімальної заробітної плати (1,2 млн. Грн.), Встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

"Зазначені зміни пропонуються в зв'язку з тим, що внаслідок збільшення розміру мінімальної заробітної плати в 2020 році перелік автомобілів, розміщений на офіційному веб-сайті Мінекономіки, скоротився майже в 1,5 рази в порівнянні з 2019 роком, що привело до зменшення кількості автомобілів, що підлягають оподаткуванню транспортним податком, і відповідно скорочення надходжень до місцевих бюджетів. Крім того, у зв'язку зі збільшенням розміру мінімальної заробітної плати до 6000 грн у 2021 році ще зменшиться кількість автомобілів, що підлягають оподаткуванню ", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту 4101.