ТСОУ Блог

В Україні затвердили нові стандарти для дорожніх знаків

Нові дорожні знаки з'являться на дорогах вже цієї осені.Восени цього року вступають в силу нові стандарти безпеки в частині "безпеку дорожнього руху. Знаки дорожні". Про це зазначають на сторінці в Фейсбук Укравтодору.

Основні зміни і уточнення, внесені в ДСТУ 4100: 2021:

  • зображення дорожніх знаків приведено у відповідність до Конвенції про дорожні знаки і сигнали і доповнено новими дорожніми знаками;
  • внесено зміни до зображення знаків відповідно до змін нормативно-правових актів;
  • будуть введені нові дорожні знаки "автозаправні / електрозарядние станції", таблички "місце для зарядки електромобілів", "платна дорога" і "кінець платну дорогу".

Стандарт доповнений знаками щодо прикордонної смуги відповідно до постанови Кабміну за 9 листопада 2016 р № 790, а також доповнений графічними матеріалами, щоб уникнути неоднозначного трактування принципу установки і застосування декількох дорожніх знаків на одній опорі.

Крім цього доданий новий розділ, де вказано, як розміщувати знаки на щитах і фонових щитах і введений окремий дорожній знак для позначення діагональних пішохідних переходів на перехрестях.

Зміни торкнуться і велоінфраструктури, ДСТУ доповнений новими знаками і табличками до дорожніх знаків, які регулюють рух велосипедистів.

Змінено знаки індивідуального проектування. У цій частині змінено шрифт, форма стрілок і введені символи для позначення центру населеного пункту, річки.