ТСОУ Блог

Топ-10 нових правил для водіїв

Топ-10 нових правил для водіїв
1. Змінилися правила отримання водійських прав
Зміни стосуються майбутніх водіїв (зокрема, процедури їх підготовки) та процедури акредитації автошкіл.

Установлено, що посвідчення водія відповідної категорії дійсне протягом 30 років з дати його видачі, крім виданого вперше.

2. Заяву про заміну водійських прав можна буде подати електронно
Обмін посвідчення водія та отримання його після втрати чи викрадення здійснюватиметься із застосуванням засобів електронного кабінету водія функціональної підсистеми Єдиного державного реєстру єдиної інформаційної системи МВС або через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Впроваджуватиметься електронний кабінет водія.
Штрафи

3. З 20 листопада почали штрафувати за перевезення дітей без спецзасобів


Законом встановлено штрафи для водіїв, які порушують заборони при перевезенні дітей.

За перше порушення доведеться заплатити 510 грн (30 НМДГ); за повторне протягом року – 850 грн (50 НМДГ).

4. Сплата штрафу і підпис водія на постанові щодо порушення ПДР не є доказом провини
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду вказав, що один лише підпис на постанові у справі про адміністративне правопорушення та сплата штрафу не означає згоду позивача з тим, що він вчинив адміністративне правопорушення.

5. Штраф за відмову пільговикам у проїзді збільшено в 6 разів
Безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень). До цього штраф становив 8 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (136 грн).
Дороги
6. Розпочнеться впровадження автоматичного зважування фур
Автоматично фіксуватимуться порушення, пов’язані з відсутністю дозволів щодо узгодження умов і режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документа про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів.

Запроваджуються такі штрафи за порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами у разі перевищення встановлених габаритно-вагових норм:

– від 5 % до 10 % – штраф у розмірі 500 НМДГ (8500 грн.);

– від 10 % до 20 % – штраф у розмірі 1000 НМДГ (17000 грн.);

– понад 20 % – штраф у розмірі 2000 НМДГ (34000 грн.).

7. Найближчими роками дороги стануть безпечнішими
Впроваджуватиметься аудит безпеки автомобільних доріг. Проведення аудиту безпеки автодоріг стане обов’язковим на міжнародних і національних автомобільних дорогах.

8. З 1 січня 2020 року електромобілі виділять зеленими номерами
Закон вводить дорожні знаки для місць паркування і зарядки електромобілів, а також зобов’язує змінити звичайні білі номера на зелені.

Водіям бензинових та дизельних авто на законодавчому рівні буде заборонено паркуватись на місцях для електрокарів. За порушення передбачено штраф від 20 до 30 НМДГ, а це від 340 до 510 гривень. Такий самий штраф стягнуть і за створення перешкод водіям електромобілів на зупинці або стоянці.

9. Перевізників автомобільним транспортом перевірять згідно із затвердженими критеріями
Кабмін затвердив єдині критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Укртрансбезпекою.

10. НАЗК роз’яснило проблемні питання декларування в разі придбання автомобіля за межами України
Вартість придбаного за межами України транспортного засобу, щодо набуття у власність якого суб’єкт декларування повинен подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, має зазначатися без урахування витрат зі справляння податків, зборів та інших обов’язкових платежів, пов’язаних із його ввезенням на митну територію України та держреєстрацією.