ТСОУ Блог

Штраф від поліції: чому варто давати письмові пояснення

Не варто відмовлятися від пропозиції інспектора надати письмові пояснення на місці зупинки. Це може бути підставою для подальшого скасування штрафу.

Типова ситуація: після зупинки транспортного засобу поліцейський пропонує водієві надати пояснення щодо правопорушення на дорозі. Водій, намагаючись не загострювати стосунки з інспектором, дружелюбно повідомляє, що не бажаєте давати пояснення та “кається, що більше не порушуватиме”. Водночас водій наївно сподівається, що “добрий” поліцейський обмежиться простим попередженням.

Далі поліцейський, ні словом не попереджаючи про винесення ухвали, відлучається з документами до свого автомобіля (віддавати документи до рук інспектору – дуже поширена помилка серед водіїв). А водій очікує його повернення з надією, що все налагодиться мирним шляхом.

У цьому таки полягає тактика поліцейського: до вручення постанови жодними діями або словами не дати водієві зрозуміти, що він має намір накласти штраф.

Проте, за кілька хвилин поліцейський повертається і просить розписатися в отриманні ухвали про накладення штрафу. Отримавши постанову, у водія відразу з'являється бажання все ж таки написати пояснення про свою невинність. Але вже пізно такої можливості поліцейський уже не надає.

Тому питання поліцейського "не бажаєте надати пояснення?" не є дружньою пропозицією. Це ознака того, що поліцейський має на меті скласти ухвалу!

Отже, ніколи не варто відмовлятися від пропозиції надати письмові пояснення (якщо водій справді нічого не порушив) та обов'язково слід написати пояснення про відсутність правопорушення. Це пояснення надалі буде важливим аргументом під час розгляду справи у суді і може бути єдиною підставою для скасування штрафу.