ТСОУ Блог

Для МВС купили систему розпізнавання осіб за 200 мільйонів за програмою безпеки на дорогах

Державне агентство інфраструктурних проектів України ( "Укрінфрапроект") 11. жовтня по результатам тендеру замовило ТОВ "Айті-Солюшнс" обладнання і софт для латформи "Безпечна країна" за 196,6 млн грн.

Формальна економія склала 2% щодо очікуваної вартості закупівлі в 200 млн грн.

Згідно з умовами договору, в цьому році для МВС повинні поставити устаткування і софт для створення центральної ланки цифрової платформи "Безпечна країна", зокрема засоби захисту інформації. Обладнання коштує 117,6 млн грн, а софт - 79 млн грн. Ціни окремих частин не оприлюднені.

Софт зокрема, включає системи розпізнавання осіб, поведінкової аналітики, аналітики розслідувань, управління інформацією та безпекою. Гарантійний термін складає 3 роки.

Платформа повинна дозволити персоналу, що займається охороною і безпекою, управляти технологіями, робочою силою, інцидентами і процедурами в повсякденній роботі і в надзвичайних ситуаціях.

Планується, що вона забезпечить взаємодію всіх органів влади. Її закупили згідно з Державною програмою підвищення безпеки дорожнього руху до 2023 року.

Конкурентами переможця торгів були ТОВ "Е-Лайт" Романа Шуппе, Тетяни Острецова і японців Сатоши Мішіми і Тацуо Ягучі і ТОВ "Літер Інтеграція" Миколи Жандорова, Юрія Бойка (не плутати з нардепом від "ОТЗЖ"), Валерія Кірмасова, Якова Попова і Дмитра Мельченко.

При цьому Госаудітслужба вказувала, що замовник повинен відхилити всіх трьох учасників. Мовляв, надані ними авторизовані листи від виробників не містять інформації про можливість укладення учасниками договорів про постачання товару в Україні, що суперечить умовам торгів.

Столичний переможець "АйТи-Солюшнс" належить директору Сергію Багрію і Сергію Хачіньяну, які володіють однією фірмою з подібною назвою ТОВ "Айті-Рішення".