ТСОУ Блог

Рада збільшить штрафи за непристебнуті ремені

У Верховній Раді України проголосували за законопроект, який посилює санкції проти недобросовісних українських водіїв, які не дотримуються правила техніки безпеки і ігнорують використання ременів безпеки. Йдеться про закон №2695, як то кажуть на офіційному сайті парламенту.

Відзначимо, що до прийняття цього закону штраф за подібне порушення не перевищував навіть сотні гривень і розв'язував руки українським водіям, які спокійно ігнорували цю норму безпеки. Раніше водії платили за недотримання правила 51 гривню.

Тепер же, вказаний штрафи збільшується в десять разів - до 510 грн. Більш того, аналогічна санкція діє і по відношенню до мотоциклістів, які не носять шолом під час пересування.

Крім цього, помінялися санкції і щодо пари інших порушень ПДР. Зокрема, за відсутність номерних знаків на транспорті водієві тепер доведеться віддати також 510 грн (раніше було 170). При повторному порушенні сума вище - 680 грн.

За перевищення швидкості під час водіння водіям доведеться віддати 3,4 тисячі гривень. Така ж сума буде призначена тим, хто втік з місця порушення в разі виникнення ДТП.

Зараз на розгляді в уряді знаходиться новий законопроект, який відрегулює рух велосипедистів по дорогах України. Серед найважливіших пунктів - наявність водійських прав і пересування в шоломі.

Нагадаємо, що в Україні з'явиться альтернатива камерам відеофіксації, яка буде працювати за алгоритмом автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху в мобільному додатку.