ТСОУ Блог

Який причіп можна тягнути з правами категорії В

Ідея причепити до своєї легковику візок для перевезення чогось негабаритного рано чи пізно відвідує кожного автомобіліста. А якщо це буде важкий причіп або ціла автодача?

Необхідність знову "здавати на права" зупиняє багатьох водіїв від придбання деяких дуже корисних засобів перевезення та відпочинку: причепа, автодачі-каравану, лафета для човна / квадроцикла / мотоцикла тощо. Дійсно, для буксирування важкого причепа потрібні права категорії з додатковим індексом Е (ВЕ, СЕ та т. Д.) - Але не завжди!


В українських ПДР щодо буксирування причепів є несподівані нюанси. У цій статті мова йде не про всіх з них, тому радимо перечитати Правила.

Згідно п. 2.13 ПДР України, буксирувати причіп вагою до 750 кг можна з правами тієї категорії, яка потрібна для управління автомобілем-тягачем. Тобто, якщо мова йде про легковому автомобілі, їм можна тягнути причіп вагою до 750 кг з поширеною категорією В в правах.

Але є ще один державний документ, про який не всі водії знають, але який визнають працівники поліції: пункт 5 Положення про порядок видачі посвідчень водія, затвердженого Постановою Кабміну № 340 від 08.05.1993 р Згідно з ним виходить, що водії з категорією В можуть буксирувати причіп, дозволена максимальна маса якого перевищує 750 кг. Однак, тут є два важливих нюанси, за незнання яких водії розплачуються немаленьким штрафом (425 грн).


Коли постає питання перевезення великого (важкого) причепа, і є тільки права категорії В, потрібно знайти баланс між його масою і масою машини-тягача.

Якщо автомобіль, керований водієм з категорією В в правах, тягне причіп дозволеною максимальною масою понад 750 кг, його автомобіль-тягач (без навантаження) не може бути легше причепа. І ще: загальна маса автопоїзда не повинна перевищувати 3500 кг. Причому ці 3,5 тонни обчислюються як сума дозволеної максимальної маси машини і дозволеної максимальної маси причепа. Що цілком логічно, адже категорія В передбачає дозволену максимальну масу транспортного засобу не більше 3500 кг.


Офіційна відповідь Головного сервісного центру МВС на запит громадської організації - Федерації кемпінгу, караванинга і автотуризму UFCCA.

Таким чином виходить, що активним автотуристам і любителям активного відпочинку, які мають на увазі використання того чи іншого причепа, треба подбати про все ще перед покупкою машини. Щоб не купити занадто важкий або дуже легкий автомобіль.

Ну а в поїздках водієві легкового автопоїзда, щоб бути озброєним аргументами на випадок зустрічі з принциповими поліцейськими, треба возити з собою документи на транспортні засоби, де чітко і переконливо вказана їх маса.

Рекомендація:

Досвідченим караванерам і бувалим користувачам причепів це нагадування ні до чого, але для неофітів "причіпного справи" відзначимо: защелкнув замок причіпного пристрою, з точки зору ПДР ви переходите в дещо іншу категорію учасників дорожнього руху. І на вас з того моменту будуть поширюватися певні додаткові обмеження, з якими слід заздалегідь ознайомитися в Правилах дорожнього руху України. Йдеться, наприклад, про вашому віці, швидкості руху та інше.