Про навчання водіїв та державну реєстрацію транспортних засобів у період воєнного стану в Україні
Відповідно до Законів України “Про дорожній рух”, “Про правовий режим воєнного стану” та Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Установити, що у період воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення чи скасування:
1) практичний іспит для одержання посвідчення водія на право керування транспортними засобами відповідної категорії складається особою в будь-якому територіальному органі з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ (далі - сервісний центр) незалежно від місця складення теоретичного іспиту за умови наявності в Єдиному державному реєстрі Міністерства внутрішніх справ відомостей про успішне складення такою особою теоретичного іспиту;
2) навчання з теоретичної підготовки осіб, які проходять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, можуть здійснюватися дистанційно за допомогою технічних засобів електронної комунікації, у тому числі Інтернету;
3) видача посвідчення водія здійснюється уповноваженим працівником у будь-якому сервісному центрі незалежно від місця складення теоретичного та/або практичного іспитів за умови наявності в Єдиному державному реєстрі Міністерства внутрішніх справ відомостей про успішне складення особою теоретичного та/або практичного іспитів;
4) у разі потреби акредитовані заклади та їх філії (інші відокремлені підрозділи), що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, можуть зменшити до 20 відсотків зміст тем відповідних навчальних розділів теоретичного модуля для підготовки або перепідготовки водіїв транспортних засобів категорій B, C1, C, C1E, CE;
5) навчання з практичного керування транспортними засобами категорій B, C1E, CE проводяться не більше п’яти годин щодня;
6) робочі програми та плани з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв (з урахуванням збільшення щоденної кількості годин навчання з практичного керування транспортними засобами категорій B, C1, C, C1E, CE та в разі зменшення до 20 відсотків змісту тем відповідних навчальних розділів теоретичного модуля) акредитованими закладами та/або їх філіями (іншими відокремленими підрозділами), що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, з сервісними центрами не погоджуються.
2. Зупинити на період воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення чи скасування дію абзацу другого пункту 7 Порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. № 487 (Офіційний вісник України, 2009 р., № 37, ст. 1258; 2021 р., № 77, ст. 4857).
3. Установити, що на період воєнного стану в Україні свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, видане за заявою власника такого транспортного засобу на ім’я особи, яка здійснює поїздку за кордон, протягом десяти днів з дня повернення такої особи з-за кордону підлягає поверненню до сервісного центру, в якому таке свідоцтво було видане, а в разі неможливості - до будь-якого іншого сервісного центру.
У разі повернення зазначеного свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу до сервісного центру, в якому таке свідоцтво не було видане, за заявою власника транспортного засобу або уповноваженої ним особи видається на ім’я його власника нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. У такому разі транспортний засіб не підлягає огляду фахівцями експертної служби Міністерства внутрішніх справ.
Після внесення до Єдиного державного реєстру транспортних засобів інформації про видачу нового свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу видане на ім’я власника транспортного засобу свідоцтво про реєстрацію, що зберігається у відповідному сервісному центрі, вважається недійсним.
4. Внести до переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2007 р. № 795 (Офіційний вісник України, 2007 р., № 42, ст. 1671; 2011 р., № 84, ст. 3068; 2015 р., № 90, ст. 3044), зміни, що додаються.
Вивчаючи такі нормативні акти, я задумався про стабільність і безпеку для своєї сім'ї. Останнім часом серйозно розглядаю можливість купити квартиру в Ужгороді, адже це місто виглядає досить привабливо як для життя, так і з точки зору інвестицій. Постанова КМУ підкреслює важливість планування майбутнього в таких непростих умовах.