Acerca de
Про ТСОУ
ІСТОРІЯ ТОВАРИСТВА СПРИЯННЯ ОБОРОНІ УКРАЇНИ
Під цим стягом ось уже чверть століття впевнено крокує громадсько-патріотичне і спортивно-технічне об'єднання громадян, що взяло собі гаслом : «Ми виховуємо патріотів України!». А витоки його сягають березня 1923 року, коли розпочало свою діяльність Товариство друзів авіації і повітроплавання України. За його ініціативою трудящі України зібрали кошти на будівництво декілька десятків літаків, що поклало початок вітчизняному літакобудуванню.
Почесне завдання Батьківщини виконували тсоавіахімівці на визволених територіях – розмінування рідної землі, адже на протязі 1943-1945 років на Україні підірвалися на мінах і снарядах майже 7 тисяч людей, при чому 70% з них – діти.
Восени 1951 року після декількох реорганізацій було створено Добровільне Товариство Сприяння Армії, Авіації і флоту (ДТСААФ).
З 1958 по 1961 рік українські спортсмени-дтсаафівці встановили 17 світових, 67 всесоюзних і 152 республіканських рекордів.
26 вересня 1991 року на 7 позачерговому з'їзді було прийняте рішення про її реорганізацію у Товариство сприяння обороні України. У прийнятому Статуті відзначалось, що ТСО України є правонаступником ДТСААФ республіки, всеукраїнською громадською організацією.
Відповідно до Закону України «Про об'єднання громадян» ТСО України зареєстроване 10 жовтня 1991 року Міністерством юстиції як Всеукраїнська громадська оборонно-патріотична організація громадян. ЇЇ метою визнано – сприяння обороні і підготовці членів Товариства до праці і захисту Батьківщини. Чверть століття минуло від того дня, багато змін відбулося як в нашій незалежній країні, так і в її оборонному Товаристві. За ці 25 років наші навчальні заклади підготували 6 млн. чоловік за 34 робітничими професіями!
Варто зауважити, що підготовка призовників з військово-облікових спеціальностей в навчальних закладах ТСО України в рази дешевша, ніж відповідне навчання хлопця, якого призвали на службу, одірвавши від родини і місця роботи, якого треба одягти, розмістити в казармі, годувати тощо. До того ж випускник навчальних закладів приходить на військову службу не просто водієм чи, приміром, зв'язківцем, а вже досить підготовленим вояком, адже до навчальної програми включені також вивчення військових статутів, стройова підготовка, ази тактичного вишколу тощо. Для успішної підготовки водіїв потрібна і відповідна автомобільна техніка. За роки незалежності навчальні заклади придбали 6070 одиниць навчальної техніки, в тому числі 3541 легковик. Щоденно можуть вийти на навчальні маршрути 5270 одиниць власної автомобільної та спеціальної техніки, в тому числі 2369 легковиків, 880 вантажівок різного призначення, 607 шляхових мотоциклів, 269 скутерів і мопедів. Товариство веде багатогранну волонтерську діяльність.
Лише за останні 10 років на розвиток спорту в цілому по Товариству витрати склали 9 мільйонів 837 тисяч 200 гривень. Тобто щорічно близько мільйона! Авіація ТСОУ – наша гордість. На сьогоднішній день в системі ТСОУ діють 2 аероклуби, 7 авіаційно-спортивних клубів та 6 авіаційно-технічних спортивних клубів. Авіаційні організації свою роботу проводять на 20 сертифікованих аеродромах та злітно-посадкових майданчиках.
За роки незалежності був забезпечений наліт більше 287 тисяч годин на спортивних літаках, планерах та вертольотах, виконано майже 800 тисяч стрибків з парашутом.
Право власності на майно Товариства підтверджено відповідними Свідоцтвами. Все майно, яке було об'єктом підпорядкування центральним органам ДТСААФ СРСР і знаходилось на території України, передане державі згідно Постанови Кабміну України №72 від 30.01.1993 року. Всі ці роки ми не отримували жодної фінансової підтримки від держави, на загальних умовах сплачуємо податки. Щороку Товариство сприяння обороні України віддає в казну держави консолідованого податку на суму близько 115 мільйонів гривень. З 2015 року ситуація ускладнилась введенням податку на нерухомість та збільшенням податку на землю.
Напишіть нам
Якщо у вас виникли запитання - будемо раді на них відповісти.