ТСОУ Блог

Чому дешевий поліс автострахування небезпечний: ризики

Вартість поліса автоцивілки (ОСЦПВ, ОСАГО) може істотно відрізнятися в залежності від страхової компанії майже вдвічі. Чому не варто купувати найдешевшу страховку?

Автоцивілка - це поліс, який гарантує виплату відшкодування не тому, хто його купив, а третій стороні - потерпілому в ДТП. Саме тому багато автовласників купують автоцивілку "для поліції", тобто заради того, щоб не отримати штраф в 425 грн за його відсутність. Відповідно, беруть найдешевший поліс. Тим часом, в разі ДТП найдешевший поліс може не захистити.

Адже якщо страхова компанія не виконає своїх зобов'язань або поліс визнають підробкою, платити відшкодування за чуже авто доведеться саме власнику дешевого поліса. І зобов'яже це зробити суд, а згодом - виконавча служба. Остання заради сплати боргу може конфіскувати майно власника - як машину, так і нерухомість.

Тому надійність страхової компанії при покупці автоцивілки важлива. Її можна перевірити по співвідношенню отриманих і виплачених коштів, в соцмережах і на форумах. Зазвичай найдешевші поліси - в невеликих страхових компаніях, які мають проблеми із залученням клієнтів, тому роблять максимальні знижки на автоцивілку. Саме їх потрібно остерігатися.

Вартість поліса автоцивілки регулюється державою - вона залежить від типу транспортного засобу, об'єму двигуна, місця проживання власника та кількох інших аспектів. Однак якщо поліс на ваше авто коштує значно дешевше, ніж у конкурентів - потрібно задуматися про надійність страхової компанії.

Деякі страховики практикують так звані "прямі виплати" - коли в разі ДТП саме компанія, у якої придбано поліс, виплачує відшкодування. Такий принцип значно ефективніше при свідомому виборі страхової компанії, однак ціна поліса зазвичай вище.

Порада:
Поліс "автоцивілки" треба купувати лише раз на рік, а ціна його порівнянна з повним баком пального. Тому заощадити сотню-другу гривень на страховці - не найкраща ідея. Вибирайте надійного страховика і тоді в разі ДТП проблем по відшкодуванню не буде. Втім, краще, щоб страховка не знадобилася - тобто не потрапляйте в ДТП.